سوالات متداول درباره بیم کلود 

 

بیم کلود اجازه می‌دهد تا اعضای گروه معماری، مهندسین سازه و مشاورین با هرنوع شبکه، سخت‌افزار یا نرم‌افزار در گردش کاربیم و با هر نوع ابعاد پروژه‌ای، با هم درارتباط باشند.

بیم کلود یک راهکار همکاری بر پایه کلود می‌باشد که در هر محیط شبکه عمومی یا خصوصی قابل اعمال و پیاده‌سازی است.

 

در حال حاضر، فقط محصولات گرافیسافت از قبیل آرشیکد و بیم‌ایکس می توانند مستقیماً به بیم کلود متصل شوند. هرچند پروژه‌های کامل بیم می توانند در بیم کلود با استفاده از اتصالات IFC و قابلیت مدلسازی تاسیسات آرشیکد، جمع آوری و هماهنگ شوند.

بیم کلود گرافیسافت شامل یک مدیر بیم کلود مرکزی، سرورهای بیم کلود و کاربران بیم کلود (آرشیکد، بیم‌ایکس وغیره) که از طریق مدیر بیم کلود متصل شده‌اند، می‌باشد. بیم کلود می‌تواند در سامانه‌های کلود عمومی یا خصوصی اجرا و با سیستم‌های فناوری اطلاعات شرکت که به صورت مرکزی مدیریت می‌شوند، ادغام شود.

مدیر بیم کلود، مولفه مرکزی راهکار بیم کلود گرافیسافت می‌باشد که مسئولیت اتصال تمام مولفه‌ها را علی‌رغم موقعیت آنها به عهده دارد. مدیر بیم کلود به تنهایی شامل داده‌های بیم نمی‌باشد و فقط شامل فهرست یکپارچه سرورهای بیم کلود، پروژه‌های بیم کلود و کاربران بیم کلود با نقش‌ها و مجوزهای تعریف شده آنها، می‌باشد.

پروژه‌های بیم برای استفاده در نرم‌افزارهای آرشیکد و بیم ایکس، در سرورهای بیم کلود ذخیره می‌شوند.

پروژه‌های بیم می توانند به راحتی، بین سرورهای بیم کلود که در یک بیم کلود یکسان قرار دارند، جابه‌جا شوند.

سخت‌افزار سرور بیم کلود می تواند به راحتی، بدون اختلال در گردش کار کاربر، تغییر کند.

داده‌های پروژه بیم، به طور انحصاری توسط سرور مخصوص بیم کلود (جاییکه پروژه به اشتراک گذاشته شده قرار دارد) ذخیره و مدیریت می‌شوند.

کاربران بیم کلود می‌توانند به داده‌های پروژه بیم از طریق سرورهای بیم کلود و با کمک رابط مدیریت بیم کلود دسترسی داشته باشند.  بیم کلود می تواند توسط کامپیوترهای دفتر کار، کامپیوترهای موبایل یا دستگاه‌های موبایل (برای مثال، تبلت‌ها یا گوشی‌های هوشمند) در هر موقعیت مکانی استفاده شود.

 

بیم کلود بیسیک رایگان است و در مقایسه با بیم کلود، ویژگی‌های محدودی دارد. برای فعالسازی بیم کلود بیسیک، نیاز به شناسه گرافیسافت است.

طرح صدور لایسنس بیم کلود بستگی به تعداد کاربرانی دارد که به طور همزمان به بیم کلود دسترسی دارند. هر کاربر متصل، یه یک لایسنس کاربر بیم کلود نیاز دارد. این لایسنس‌های کاربر بیم کلود همانند لایسنس‌های شناور آرشیکد می‌باشند: اگر کاربر، آرشیکد یا بیم ایکس یا بیم کلود را ببندد، لایسنس کاربر در سرور آزاد خواهد شد. بیم کلود، بدون هیچ محدودیتی توسط نصب سرورهای بیم کلود اضافی بر روی کامپیوترهای دیگر، به راحتی قابل گسترش است.

 

خیر. لایسنس کاربر بیم کلود یک کلید جداگانه نیاز دارد. بیم کلود بیسیک می تواند با استفاده از شناسه گرافیسافت شما فعال شود.

بلی، بیم کلود می‌تواند بر روی هم کلود عمومی و هم خصوصی راه‌اندازی شود. شما حتی می‌توانید بیم کلود را بر روی کامپیوتر سروری که در خانه دارید، نیز نصب کنید.

تمام مولفه‌های بیم کلود از پروتوکل http/https برای توسعه دسترسی امن و ارتباط بین کاربران در هر موقعیت مکانی استفاده می‌کنند. استفاده از استانداردهای http/https همچنین هزینه کلی مالک را مدیریت می‌کند و از اضافه کردن زیرساختار شبکه‌ای غیر نیاز و ‌خریدنِ سخت افزار یا نرم افزار اضافی، اجتناب می‌نماید.

خیر. بیم کلود بر روی هر اتصال شبکه‌ استاندارد HTTP/HTTPS با یا بدون VPN در هر موقعیت مکانی کار می‌کند. برای اطلاعات بیشتر درباره نصب و راه‌اندازی شبکه بیم کلود، لطفاً به راهنمای گرافیسافت مراجعه کنید و مقاله‌های جدید را درباره بیم کلود مطالعه کنید.

خیر. هدف ایجاد بیم کلود، تحمل کردن سطوح  نامحدود مجازی برای تاخیردر شبکه و عدم نیازو هزینه برای سخت‌افزار یا نرم افزار خاص به منظور برقراری اتصال در "زمان واقعی" می‌باشد.

بیم کلود بیسیک برای لایسنس‌های آموزشی و آزمایشی موجود می‌باشد ولی بیم کلود فقط برای کاربران تجاری قابل دسترس است.

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.