‌دوره های آموزشی بیم
با مدرک رسمی گرافیسافت

وبینار بیم

ثبت نام در
مرکز آموزش بیم

‌فروشگاه آرشیکد

 

از این پس محصولات گرافیسافت را
می توانید در ایران تهیه نمایید

‌گرافیسافت
آرشیکد ۲۰ فارسی

OPEN BIM

در اینجا می توانید در مورد
OPEN-BIM و فناوری دسترسی آزاد
به اطلاعات مطلع شده
و تاریخچه آن را مطالعه نمایید

بیشتر بخوانید ...

 

تهران، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با ۱۳ مه ۲۰۱۹ - جهت گسترش فناوری مدل سازی و مدیریت اطلاعات ساختمان (بیم) در سراسر کشور، دوره رسمی و جامع گردش کاری بیم تحت لایسنس گرافیسافت به صورت رایگان با حمایت، همکاری و میزبانی مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی در ۲۶ جلسه از تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۸ برگزار می شود. این دوره آموزشی یک دوره جامع و فشرده از گردش کار بیم با استانداردهای روز دنیا بوده که برای ارایه به متخصصین صنعت ساختمان و با همکاری تخصصی گرافیسافت و حمایت مرکز تحقیقات برای ایران بومی سازی شده و شرکت کنندگان پس از قبولی در آزمون پایانی گواهی حرفه ای و بین المللی بیم و آرشیکد را دریافت می نمایند. نرم افزار پایه برای آموزش در این دوره نسخه فارسی آرشیکد ۲۰ می باشد که شرکت مجاری/آلمانی گرافیسافت اختصاصا برای ایران گسترش داده است. برای ثبت نام در این دوره اینجا کلیک کنید.

 

تهران، ۵ فرودین ۱۳۹۸ برابر با ۲۵ مارس ۲۰۱۹ - گرافیسافت ایران همکاری راهبردی خود را با دومین کنفرانس بین المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان در تهران آغاز کرد. این کنفرانس که به ابتکار عمل جمعی از متخصصین حوزه صنعت ساختمان و جامعه دانشگاهی و با هدف گسترش فناوری بیم در ایران بر پا شده است در تاریخ ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ در تهران برگزار می شود. تمرکز اصلی این کنفرانس بر روی راهکارهای توسعه و پیاده سازی بیم در سطح پروژه، سازمان و صنعت، کاربرد و مزایای بیم در دوره عمر پروژه و ابزارها و تکنیک ها و فناوری های مرتبط با بیم می باشد. همچنین این کنفرانس مجری اولین مسابقه اُپن بیم در ایران می باشد. این مسابقه با حمایت و پشتیبانی گرافیسافت و با استانداردهای بین المللی طراحی و برگزار خواهد شد. اُپن بیم یک رویکرد جهانی برای مشارکت و همکاری گروه های مختلف در طراحی و ساخت بر پایه استانداردها و گردش کار باز و آزاد می باشد. آخرین مهلت ثبت نام در مسابقه، ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ می باشد. 

 

تهران، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ برابر با ۱۹ فوریه ۲۰۱۹ - هدف اصلی جایزه سالیانه موسسه ساختمان هوشمند (buildingSMART) تشخیص بهترین پروژه اپن بیم (گردش کار باز در فرایند بیم) در دو حوزه صنعت ساختمان (طراحی، ساخت و مدیریت بهره برداری) و تحقیقات (مراکز تحقیقاتی و دانشجویان) می باشد. برندگان این مسابقه به کنگره جهانی استاندارد برای ارایه پروژه و سخنرانی دعوت خواهند شد که در پکن (چین) از ۷ الی ۱۰ آبان ۱۳۹۸ برگزار می شود. تا ۲۳ فروردین ۱۳۹۸فرصت ثبت نام در این مسابقه جهانی وجود دارد. 

 

تهران، ۲۱ دی ۱۳۹۷ برابر با ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹ - مسابقه جهانی اینسپایرلی (INSPIRELI) که بزرگترین مسابقه دانشجویان معماری در جهان می باشد در جمهوری چک توسط دانشگاه فنی مهندسی پراگ (CTU) برگزار می شود. همانند سال های گذشته، امسال هم آرشیکد حامی اصلی نرم افزاری این مسابقه جهانی بوده که برای دانشجویان معماری، برنامه ریزی شهری، طراحی شهری و طراحی داخلی می باشد. این مسابقه فرصت طرح ایده و نظرات معمارانه در مقیاس جهانی را برای دانشجویان ایجاد کرده و دانشجویان می توانند نقطه نظرات طراحی معماری خود را به دیگر متخصصان در جهان نشان دهند. همچنین پروژه های ارایه شده در بخش معماری این مسابقه با هدف طراحی سفارت جمهوری چک در شهر ادیس آبابا در اتیوپی بوده که طرح برنده برای پروژه ساخت ساختمان سفارت استفاده خواهد شد. مراسم نهایی مسابقه جهانی اینسپایرلی (INSPIRELI) در کنگره ی جهانی معماران (UIA 2020) در ریودوژانیرو (برزیل) برگزار خواهد شد و لایسنس مادام العمر آرشیکد به عنوان بهترین ابزار طراحی در محیط فناوری بیم به برنده گان نهایی اعطا می شود.

 

تهران، ۵ مهر ۱۳۹۷ برابر با ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۸ - به گزارش خبرگزاری وزارت راه مسکن و شهرسازی، سه شنبه سوم مهرماه نشست مشترکی با هدف آشنایی با مفهوم فناوری بیم و پیاده‌سازی آن با استفاده از نرم افزار آرشیکد و بررسی ورود ضوابط و مقررات به مدل بیم با حضور بخش‌های تحقیقاتی و مدیریتی در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد. مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با همکاری و مشارکت شرکت بین‌المللی گرافیسافت و دفتر نمایندگی آن در ایران (گرافیسافت ایران) به عنوان یکی از پیشگامان عرصه ساختمان دیجیتال و ارائه دهنده نرم افزار آرشیکد، ترویج و آموزش اصول و مبانی فناوری بیم را به مرحله اجرا گذاشته است. دکتر شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این نشست با بیان این مطلب که همکاری با یک مجموعه بین‌المللی صاحب‌نام فرصت مغتنمی برای این مرکز به شمار می‌رود گفت بیم یک زبان بین‌المللی برای ساخت و ساز در دهه‌های آینده خواهد بود و مسیر پیش رو به سمتی است که به عنوان یک پلتفرم بین‌المللی و اجتناب‌ناپذیر مطرح است. ارتباط و تعامل با این مجموعه و همچنین بهره‌گیری از مفهوم بیم این فرصت را برای ما ایجاد می‌کند تا با ویرایش‌های جدید و اتفاقات نو آشنا شده و در مسیر فعالیت‌ها و اقدامات خود از آن بهره بگیریم.

 

بوداپست، ۵ سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با ۱۴ شهریور ۱۳۹۷- شرکت گرافیسافت، پیشرو در راهکارهای مدل سازی اطلاعات ساختمان (بیم) برای معماران و شرکت مهندسین مشاور سوربانا جورنگ در سنگاپور که پیشرو در ارائه خدمات مشاوره، مدیریت شهری و زیرساخت ها می باشد، تفاهم نامه ای در تاریخ ۳ سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ امضا کردند. هدف از مشارکت بین این دو شرکت، همکاری در گسترش و پیاده سازی فناوری بیم با توجه به طراحی و ساخت و ساز مجازی و یکپارچه سازی ارایه های دیجیتال می باشد. این هدف در راستای تحقیقات و توسعه با همکاری و اشتراک توانایی علمی و فنی عملیالتی خواهد شد. در این همکاری شرکت جورنگ سوربانا در حوزه طراحی و ساخت و ساز فعالیت خواهد کرد و شرکت گرافیسافت بر روی فناوری بیم و نیازهای مرتبط متمرکز خواهد بود.

 تهران، ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - مخترع ساختمان دیجیتال، شرکت مجاری/آلمانی گرافیسافت با همکاری و میزبانی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی (وزارت راه و شهرسازی)‌ نشست تخصصی فناوری بیم را با هدف انتقال دانش و فناوری و گسترش همکاری دوجانبه در حوزه های آموزش، پژوهش، توسعه و استانداردسازی در تهران در تاریخ ۲۶ تیر ۱۳۹۷ از ساعت ۹ الی ۱۶ برگزار می کند. با شرکت در این نشست با  متخصصین و مشاورین عالی بیم از شرکت گرافیسافت از نزدیک ملاقات کرده و با اولین راه کار فناوری بیم به فارسی که به صورت اختصاصی برای ایران گسترش یافته است آشنا شوید. 

در این نشست تخصصی به راهکارهای گرافیسافت به عنوان یک اکوسیستم کامل فناوری بیم در چرخه مدیریت طرح و اجرا با استفاده از استاندارهای باز پرداخته خواهد شد و جدید ترین پیشرفت های اولین نسخه نرم افزار قدرتمند آرشیکد به فارسی رو نمایی می شود. برای شرکت در این نشست تخصصی ثبت نام از طریق سایت مرکز تحقیقات الزامی می باشد. تمامی شرکت کنندگان گواهی معتبر شرکت در این کارگاه را دریافت خواهند کرد. 

 

بوداپست، ۲ مه ۲۰۱۸ (برابر با ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷) – شرکت گرافیسافت که پیشتاز در توسعه نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (بیم) برای معماران و طراحان می باشد، به روزترین نسخه نرم افزار ممتاز در ارایه راهکار نرم افزاری فناوری بیم، آرشیکد ۲۲ را معرفی کرد. آخرین نسخه آرشیکد، ارتقاء قابل اهمیتی را در مدلسازی ساخت و ساز، مدیریت اطلاعات و عملکرد دو بعدی معرفی می کند. آقای پیتر تِمِشواری، مدیر تولید محصولات در گرافیسافت گفت: " بیشترین بخشی که معماران در کار خود به آن علاقه دارند، طراحی است. ابزار ارتقاء یافته دیوار پرده ای آرشیکد ۲۲ با ابزار ویرایشگر الگوها و طرح و نقش باعث می شود که طراحی نمای ساختمان به یک تجربه واقعی گرافیکی برای معماران تبدیل شود." قویترین خصوصیات درباره گردش کار جدید طراحی نما این است که این خصوصیت، کلِ گردش کار طراحی را از مرحله مفهومی تا توسعه طراحی و مستندات بر اساس استانداردهای بومی پوشش می دهد که ۱۰۰٪ بر اساس فناوری بیم است.

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.